Kategorie

standard_allegro
eCard - bezpieczne płatności, kupuj bez obaw
Uczestniczymy w programie:
filmowanie w TOPlistwy.plFilmy
Montażowe

Zobacz nasze sklepy:

Listwy de Luxe - listwy mosiężne, stalowe, aluminiowe

Listwy z mosiądzu, stali, aluminium. Tylko ekskluzywne produkty!


Mozaiki Świata - szklane, bambusowe, kamienne, z muszli

Mozaiki szklane, bambusowe i kamienne, płytki 3D!


Podloga24 - podłogi bambusowe

Podłogi bambusowe i podłogi winylowe! HIT na rynku!


TOPobiekt - wyposażenie obiektów

Tablice informacyjne, kierunkowe. Wyposażenie obiektów.


Kocham Ogrody - akcesoria ogrodowe

Donice, narzędzia ogrodnicze, meble ogrodowe...
Listwa Schodowa Do Płytek ASPRO 12x10mm STALOWA dł:1,25m

Kolor: Srebrny
Kod produktu: 5907237542097
Dostępność:
51,50 zł / szt.
szt.

Zamów telefonicznie: 608 686 436

Listwa wykończeniowa do płytek ze stali nierdzewnej

Listwa INOX wykonana ze szczotkowanej stali nierdzewnej 304. Profile o długości 2,5m. Możliwość położenia całej listwy, bez potrzeby cięcia i dodatkowego fugowania. Bezproblemowe uzyskanie jednolitej i idealnie prostej linii dekoracyjnej.

Fliza schodowa Inox do płytek ceramicznych

Profil schodowy stosuje się do wykańczania stopni schodów zarówno płytek jak i mozaiki wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Stal nierdzewna o symbolu AISI 304 tzw. „nierdzewka” jest stalą cenioną za dobrą odporność na korozję ze strony np.: czynników atmosferycznych (korozja gazowa), rozcieńczonych kwasów, roztworów alkalicznych (korozja w cieczach). Bardzo często stosowana w przemyśle spożywczym i chemicznym. Zamiennie używana jest nazwa INOX (fr. inoxydable – "nieutleniający się")

Normy HACCP wymagają, by w kontakcie z żywnością używać stali nierdzewnej. 

Długość listwy stalowej Inox: 125 cm

F-FC615-20-125

Pielęgnacja listew INOX

Do czyszczenia listwer ze stali nierdzewnej 304 nie wolno używać środków, które zawierają takie składniki jak: chlor, sól, kwasy oraz wybielacze. Nawet niewielka zawartość tych składników może spowodować trwałe uszkodzenie powłoki tlenków chromu odpowiedzialnych za właściwości antykorozyjne i w efekcie prowadzi do powstania korozji. Nie należy również stosować szczotek drucianych ze stali węglowej, wełny czyszczącej, stalowych poduszek do szorowania, które także w istotnym stopniu przyczyniają się do powstania korozji.

Do najczęściej spotykanych zabrudzeń i przebarwień powierzchni profili ze stali nierdzewnych należą:

Odciski palców na powierzchni listwy schodowej
Zalecamy zmyć powierzchnię profila schodowego spirytusem lub rozcieńczalnikiem. Po umyciu wypłukać zimną wodą i wytrzeć listwę Inox do sucha miękką szmatką.

Zabrudzenia stali nierdzewnej olejami, tłuszczami, smarami
Zalecamy zmyć powierzchnię profila schodowego rozpuszczalnikami organicznymi a następnie ciepłą wodą z dodatkiem mydła lub delikatnego detergentu. Spłukać czystą wodą i wytrzeć do sucha miękką szmatką.

Plamy bardziej oporne i naloty temperaturowe
Zalecamy zmyć powierzchnię listwy schodowej delikatnym detergentem szorującym, trzeć w kierunku struktury powierzchni szlifowanej. Spłukać czystą zimną wodą i wytrzeć do sucha miękką szmatką.

Silne przebarwienia powierzchni listwy inox
Zalecamy czyścić lekko szorstkim zmywakiem w kierunku widocznej struktury powierzchni a następnie spłukać czystą zimną wodą, po czym wytrzeć do sucha miękką szmatką.

Ślady rdzy na powierzchni profila schodowego ze stali nierdzewnej
W wyniku oddziaływania czynników zewnętrznych (np. kontakt z opiłkami żelaza) może dojść na powierzchni stali nierdzewnej do rdzawych nalotów. Zalecamy wówczas powierzchnię zwilżyć roztworem kwasu szczawiowego i pozostawić na około 15-20 minut, po czym umyć używając delikatnego detergentu. Wypłukać czystą wodą i wytrzeć do sucha miękką szmatką.

Zabrudzenie profila schodowego farbami
Zabrudzoną powierzchnię listwy schodowej zmyć rozpuszczalnikiem do farb, po czym wypłukać czystą wodą i wytrzeć do sucha miękką szmatką.

Rysy na powierzchni listwy Inox
Zalecamy delikatnie wyszlifować włókniną w kierunku struktury powierzchni szlifowanej (używając do tego materiału nie zawierającego żelaza), po czym umyć łagodnym detergentem, wypłukać czystą wodą i wytrzeć do sucha miękką szmatką.

Odpowiednia, regularna pielęgnacja listew ze stali nierdzewnej 304 zapewnią jej piękny wygląd, a także są gwarancją na trwałą i długoletnią żywotność wyrobów stalowych.