Kategorie

Bezpieczne płatności

eCard - bezpieczne płatności, kupuj bez obaw

Podkład pod podłogi Profi Base gr. 3mm pow. 5mkw

Kolor: Szary
Kod produktu: 5907237533019
Dostępność:
Jest dostępny
43,51 zł / szt.
szt.

Masz pytania? kontakt@toplistwy.pl

Podkład podłogowy

Podkład izolacyjny szary PROFI BASE pod podłogi (panele) układane w systemie pływającym (podłogi pływające). Wykonany jest z polistyrenu ekstradowanego o grubościach 3mm.

Opakowanie: 5m2 (10szt podkładów o wymiarach 0,5m x 1m).

Podkłady posiadają atest PZH.

ZASTOSOWANIE:

Podkłady Profi Base stosowane są pod podłogi układane w systemie pływającym. Wyrównują również drobne nierówności podłoża (do 2mm), zwiększają izolację stropów i skutecznie chroni od dźwięków uderzeniowych.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podkłady można układać na wszystkich rodzajach podłoży. Przed przystąpieniem do układania należy upewnić się, że podłoże jest wystarczająco suche, czyste i równe. Podkłady mogą być układane, jeśli wilgotność podłoża/wylewki nie przekracza: dla betonu 2%, dla jastrychu 0,5%. Podłoże należy zaizolować folią paroizolacyjną o grubości min. 0,2mm (zakładki 20cm). Brzegi folii należy skleić taśmą klejącą. Przy ścianach folię wywinąć na wysokość min. 3cm.

UKŁADANIE PODKŁADU:

Poszczególne formatki należy układać na tzw. „mijankę” (z przesunięciem co najmniej 0,5m). Zalecane jest zachowanie ok. 1cm szczeliny dylatacyjnej od wszystkich elementów stałych (m.in. ścian, progów, filarów). Kierunek ułożenia podkładów powinien być prostopadły do kierunku ułożenia podłogi. W trakcie montażu podłogi, płyty podkładu należy rozkładać stopniowo, pasami w miarę postępu prac. Nie wolno układać pod posadzki formatek mokrych lub zawilgoconych.

UWAGA: Układanie podłogi można rozpocząć po zakończeniu wszystkich tzw. prac mokrych. Podczas układania podłogi należy stosować się do zaleceń producenta podłogi zawartych w instrukcji dołączonej do opakowania.